
Drakenhorde Boekenclub duikt in de fantasiewereld van Terry Pratchett
RegionaalHEEMSKERK - Op vrijdag 26 juni staat bij de Drakenhorde Boekenclub het boek Guards! Guards! van Terry Pratchett centraal. Tijdens deze gratis bijeenkomst in Bibliotheek Heemskerk gaan jonge liefhebbers van sciencefiction en fantasy met elkaar in gesprek over deze geliefde klassieker uit de wereldberoemde Discworld-reeks.
In Guards! Guards! roept een geheimzinnige orde van occultisten een draak op in de hoop een eeuwenoude profetie te vervullen. Terwijl de inwoners van Ankh-Morpork liever afwachten dan handelen, komt de verantwoordelijkheid om de stad te redden terecht bij de stadswacht. Met zijn scherpe humor, absurde situaties en verrassend menselijke thema’s wordt dit boek door veel lezers gezien als de ideale kennismaking met de Discworld-serie.
De keuze voor dit boek is niet toevallig. Guards! Guards! vormde namelijk de inspiratie voor de naam van de Drakenhorde Boekenclub. Daarmee is het een passend boek om samen te bespreken.
De Drakenhorde Boekenclub richt zich op jongeren van 16 tot en met 28 jaar die houden van klassieke sciencefiction en fantasy. Ongeveer één keer per maand komen deelnemers samen om onder het genot van thee en koekjes te praten over een gezamenlijk gelezen boek. Daarbij ligt de focus niet op de nieuwste hypes, maar juist op klassiekers, invloedrijke werken en verborgen parels binnen het genre.
Denk hierbij aan auteurs en series zoals The Lord of the Rings van J.R.R. Tolkien, Discworld van Terry Pratchett, The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy van Douglas Adams, Hyperion van Dan Simmons, The Cosmere van Brandon Sanderson, de Bas-Lag-trilogie van China Miéville en de Abhorsen-serie van Garth Nix. Uiteraard zijn suggesties van deelnemers altijd welkom.
De boeken kunnen zowel in het Nederlands als in het Engels worden gelezen. Deelname aan iedere bijeenkomst is vrijblijvend; deelnemers zijn welkom wanneer een boek hen aanspreekt.
Praktische informatie
Datum: vrijdag 26 juni 2026
Tijd: 19.00 – 20.00 uur
Locatie: Bibliotheek Heemskerk, Maerten van Heemskerckplein 3
Leeftijd: 16 t/m 28 jaar
Kosten: gratis
Aanmelden via de website van de Bibliotheek















