
10-jarig jubileum LeesLokaal groots gevierd
NieuwsUITGEEST- Zaterdag 6 juni stroomde de hal van het gemeentehuis helemaal vol voor de tweede activiteit in het kader van 10 jaar LeesLokaal Uitgeest.
De vooraankondiging van de jubileumvoorstelling van Voorleestheater Poppekus, in aanwezigheid van special guest Philip Hopman, had duidelijk zijn werk gedaan.
Philip Hopman is de bedenker van Boer Boris en illustrator van alle 21 Boer Boris boeken. Sinds 2012 maakt Philip samen met Ted van Lieshout de serie over Boer Boris, die met zijn broertje Berend en zusje Sam en een hoop beesten op een boerderij woont.
Heel toevallig, of misschien toch niet, zijn dit de namen van Philip zijn eigen kinderen.
Met een zwarte stift schetste Philip in no-time Boer Boris en zijn trekker op een flipbord.
Ondertussen vertelde hij de kinderen over Boer Boris, de plek waar Boer Boris woont en welke dieren er allemaal te vinden zijn op de boerderij.
De kinderen vonden het allemaal prachtig en waren na deze grappige introductie helemaal klaar voor de “Voorleestheater Poppekusversie” van “Boer Boris en de bietjes”.
Tineke en Paula hadden twee grappig side-kicks bedacht voor hun versie van het verhaal. Deze twee wijze bloemen gaven commentaar op alles wat er gebeurde in het verhaal en vroegen de kinderen steeds wat zij ervan dachten.
Een van de bloemen had vroeger in Artis gestaan en wist zelfs te vertellen dat bietjes niet door bijtjes bestoven worden. Hoe dan wel? Dat is een geheim dat de aanwezige kinderen en (groot)ouders niet verder mogen vertellen.
Tot grote vreugde van de kinderen had Philip een doos vol Boris Boeken meegenomen zodat iedereen die geen eigen Boer Boris boek had er eentje bij hem kon kopen én laten signeren. Dat was niet tegen dovemans oren gezegd en vele kinderen gingen onmiddellijk na de voorstelling in de rij staan voor hun blijvende herinnering aan deze unieke voorstelling.
Omdat het een jubileumvoorstelling was, was er ook nog een lekkere verrassing voor iedereen die na afloop meeging naar Het Kooghuis, de boerderij die model staat voor de boerderij van Boris.
Daar kreeg iedereen namelijk een heerlijk (soft)ijsje. Terwijl de kinderen zich nog even vergaapten aan de dieren of rondreden over het erf in de speelgoed tractors werd er ook volop lekkers gekocht in de streekwinkel van Het Kooghuis.
Over twee maanden zitten we midden in de zomervakantie, dus de volgende voorstelling is over 4 maanden op 3 oktober. We sluiten het jaar 2026 af met een voorstelling waarin lichtjes en warmte centraal zullen staan. Blokkeer op deze twee zaterdagen alvast maar de tijd tussen 10:00 en 11:00 want ook deze voorstellingen wil je niet missen.















