Schets van het Dorpspark
Schets van het Dorpspark Foto: Werkgroep Het Dorpspark

IJsbaanterrein wordt Dorpspark

Ingezonden Uitgeest

UITGEEST - Een aantal betrokken Uitgeesters heeft zich de vraag gesteld: "wat te doen met het ijsbaanterrein"?  Daaruit is een werkgroep ontstaan. Deze werkgroep, bestaande uit ca. 20 Uitgeesters, wil de aanduiding 'ijsbaan' voor de groene long in Uitgeest niet langer gebruiken en spreekt voortaan over 'het Dorpspark'. Een unieke locatie in Uitgeest dat bij bebouwing het gezicht van Uitgeest blijvend zal veranderen. Geen toerist komt af op een nieuwbouwwijk. Een oude dorpskern in een groene omgeving, daar komt men voor. Het initiatief: "wat dan wel" was geboren.

Het kijken in andere dorpen naar verschillende gebruiksmogelijkheden was een ware ontdekkingstocht. Al snel waren we het er over eens dat Het Dorpspark een veilig en multifunctioneel park moet worden. Geschikt voor jong en oud,  toegankelijk zowel in de zomer als in de winter.

Zonder de bedoeling te hebben om alles tot in detail uit te werken zijn we tot een schets gekomen hoe het Dorpspark er uit zou kunnen zien. Zeg maar een vertrekpunt om samen met de burgers van Uitgeest en betrokkenen tot een mooi Dorpspark te komen. Functioneel voor de Uitgeester gebruikers en aantrekkelijk voor de toerist om even op adem te komen.

Het Dorpspark biedt een scala aan gebruiksmogelijkheden. Zoals: natuur/park/sport/spel/recreatie (met name ook voor scholen); geschikte wandelpaden, beweegtoestellen en bankjes voor ouderen; evenementen; recreëren en cultuur.         

Er zijn nog tal van andere gebruiksmogelijkheden te verzinnen. Door deze locatie niet te bebouwen, houdt Uitgeest bijvoorbeeld mogelijkheden open om in de toekomst in te spelen op een veranderend klimaat. Denk aan verkoeling bij zeer warm weer en waterberging bij hoosbuien.

De burger is het politiek gedoe om het ijsbaanterrein inmiddels meer dan zat. Wij roepen daarom de burgers en ook de politiek op om dit plan voor het Dorpspark te omarmen en verder uit te werken.

Werkgroep Het Dorpspark

Eikapsels.
Ontdek de verborgen dieren van de Noordzee 16 uur geleden
Manifestatie 'Groen Staal' afgelopen vrijdag 11 september op het terrein naast de Tata Steel Academy.
Groen Staal moet. Het liefst zo snel mogelijk graag! 17 uur geleden
De energiecoaches geven praktisch inzicht.
DUEC-energiecoaches denken mee over winterklaar en toekomstbestendig huis 20 uur geleden
Victoria - FC Uitgeest in actie.
FC Uitgeest verliest van sterk Victoria 22 uur geleden
Imker Herman Rasch vertelt gepassioneerd over 'zijn' bijen.
Fête de la Nature laat verborgen groen stukje Uitgeest zien 22 uur geleden
In de Hempolder.
Fietstocht ‘Akersloot aan Zee’ 23 uur geleden
Een kleine delegatie van de fietsploeg.
Kinderbrandwondencentrum fietst vanaf RKZ naar het glazenhuis van 3FM Serious Request 20 sep, 16:00
Afbeelding
Voel jij je wel eens alleen of eenzaam? Je staat er echt niet alleen voor 20 sep, 12:00
't Regthuys.
In Uitgeest klotste het ooit 20 sep, 12:00
Meerdere reizigers meldden aan de politie dat er een persoon aan de buitenzijde van de trein hing.
Jongen valt van rijdende trein bij Uitgeest 19 sep, 16:36
Macula Café informatietafel.
Macula Café Castricum 19 sep, 16:00
Afbeelding
Energierekening in Uitgeest lijkt ondanks belastingvoordeel 387 euro te stijgen 19 sep, 15:30
Digitale krant